0 ks 0.00 €

28.00 €22.00 € s DPH

Ušetríte 6.00 € (-21%)

Tento tovar máme skladom

ZNAČKA: KORKII

Tento produkt je vyrobený na Slovensku.

 

NA SVETE JE NOVÁ KORKII LIENKA. Je z korku a je s ňou naozaj veľká zábava. Lenže na našej lienke čosi nie je v poriadku. Nemá bodky, ale otvory, ba dokonca 10 otvorov! Ako zmeniť otvory na bodky? A kto to dokáže ako prvý?

 

Spoločenské hry LIENKY prinášajú napínavý a zábavný, ale i poučný súboj o bodky! A aj štipku matematiky.

 

Spoločenská hra podporuje u detí rozvoj:
- matematických zručností (číslo – počet, počítanie, porovnávanie),
- sociálnych zručností,
- pozornosti a koncentrácie,
- jemnej motoriky.

 

PRINCÍP HRY:
Hra je určená pre 1 až 2 hráčov. K dispozícii majú 10 dvojfarebných kolíkov a hraciu kocku (0 – 5 bodiek). Hráči zasúvajú kolíky do otvorov a vypĺňajú tak lienke krídla bodkami.

 

PRAVIDLÁ PRE 1 HRÁČA:
Hráč hodí hracou kockou. Koľko bodiek na kocke padne, toľko kolíkov zasunie do otvorov na lienke. Postupuje, kým neobodkuje celú lienku.
Náročnejší variant: Hráč môže využiť dvojfarebnosť kolíkov. Najprv každému krídlu priradí farbu kolíka a potom hádže kockou a striedavo vypĺňa krídla kolíkmi s čiernym a prírodným vrchom.

 

PRAVIDLÁ PRE 2 HRÁČOV:
Hráči zasúvajú kolíky s určenou farbou do otvorov na svojom krídle. Následne sa snažia vyplniť svojimi kolíkmi aj krídlo protihráča. Víťazom sa stane ten, kto vyplní obe krídla svojimi bodkami ako prvý!


1. Hráči postupne hodia kockou. Hráč, ktorému padne vyšší počet bodiek, si vyberie farbu kolíkov (s čiernym alebo prírodným vrchom) a krídlo lienky. Začína hru.
2. Prvý hráč hodí kockou. Koľko bodiek mu na kocke padne, toľko kolíkov (napríklad s čiernym vrchom) zasunie do otvorov na svojom krídelku.
3. Potom hodí kockou druhý hráč a zasunie do otvorov na svojom krídelku daný počet kolíkov (s prírodným vrchom).
4. Hráči striedavo hádžu kockou a zasúvajú kolíky. Keď jeden z hráčov vyplní svoje krídelko, pokračuje v hre otáčaním súperových kolíkov tak, aby bola na ich vrchu jeho farba. Rovnako postupuje druhý hráč. Ak už súper otočil kolíky na jeho krídelku, otáča ich späť na svoju farbu. Hra končí, keď je všetkých 10 otvorov vyplnených kolíkmi s rovnakým vrchom.

 

Hra pre deti je vyrobená z prírodných materiálov. Použité ekologické farby zodpovedajú európskej norme schválenej pre povrchovú úpravu hračiek a sú pre dieťa zdravotne neškodné.

 

Hra je vhodná od 3 rokov.

 

Vyrobené na Slovensku.

 

Chcete vedieť viac o dôležitosti hry pre rozvoj dieťaťa? Čítajte náš KORKII BLOG.

 

 

 

 

 


Otázka na predajcu

 

Loading

DAJTE O NÁS VEDIEŤ AJ OSTATNÝM

PRIHLÁSTE SA NA ODBER NOVINIEK A ZÍSKATE POUKÁŽKU NA 3% ZĽAVU