0 ks 0.00 €

DÔLEŽITOSŤ HRY PRE ROZVOJ DIEŤAŤA

Čas čítania: 5 min.

 

Spoločenské hry sú jednou z mnohých dostupných foriem zábavy. Ak takéto oddychové hry obsahujú aj výchovný a hodnotný obsah, potom sa dieťa slobodne a ľahko učí samotnou hrou.

 

Spoločenské hry v súčasnosti zažívajú renesanciu a sú fantastickým spôsobom, ako spolu v rodine tráviť voľný čas. To však zďaleka nie je všetko! Podľa prieskumu si ľudia dokážu zapamätať iba 10 % toho, čo počujú alebo čítajú, 30 % toho, čo vidia, a až 90 % toho, čo empiricky prežívajú!

 

PREČO SA HRAŤ ODDYCHOVÉ HRY S DEŤMI?

1. Pretože VZDELÁVAJÚ:

Vzdelávacia funkcia hier spočíva predovšetkým v zlepšovaní a rozvoji procesov myslenia, orientácie či empatie. Hry zlepšujú motorické schopnosti, obohacujú dieťa o vedomosti o svete, aj o ňom samom.

 

2. Pretože majú KOGNITÍVNU FUNKCIU:

Deti si vďaka hrám uvedomujú podstatu vecí, javov a zákonitostí, ako aj zmysel pre zmeny, ktoré sa počas hry odohrávajú.

 

3. Pretože MOTIVUJÚ:

Súťažné hry pre deti zlepšujú koncentráciu a zvyšujú motiváciu pre intenzívnejšie učenie, ktoré vedie k rozvoju kreativity a umožňuje skvalitniť vzájomné interakcie.

 

4. Pretože je to ohromná ZÁBAVA! Naše oddychové hry pre deti sú toho tým najlepším príkladom!

 

5. Pretože POMÁHAJÚ RELAXOVAŤ.

 

6. Pretože SOCIALIZUJÚ:

Dieťa sa pri hraní učí tiež nezávislosti, trpezlivosti, ale aj zdravej konkurencii. Učí sa hrať spravodlivo a bez podvádzania. Napríklad v hre Lienka 10-bodková sa dieťa k víťazstvu dostáva postupne, musí čakať na ťah spoluhráča, všetko má svoj čas a to je veľmi dôležitá životná lekcia.

 

hry

 

Počas hry s korkovým pexesom Muchotrávka nehľadáme pár vizuálne rovnakých kartičiek, ale obsahovo rovnakých, rozvíjame tak zrakové vnímanie a pamäť. Zrakové vnímanie je súčasťou prípravy na nácvik čítania, písania a počítania. Pohyby očí počas hry zľava doprava a zhora dole tvoria jeden zo základných predpokladov pre čítanie.

 

oddychové hry

 

Skúste aj vy so svojimi ratolesťami stráviť príjemný čas spoločenskými hrami. Budeme sa baviť všetci, naučíte sa nové veci a bude Vám spolu dobre.Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.


 
 


DAJTE O NÁS VEDIEŤ AJ OSTATNÝM

PRIHLÁSTE SA NA ODBER NOVINIEK A ZÍSKATE POUKÁŽKU NA 3% ZĽAVU