0 ks 0.00 €

 

AKO MI SPADOL KOROK NA HLAVU A ZRODILO SA KORKII

 

Čas čítania: 4 min.

 

Zažili ste ten pocit, že Vám odrazu zišla na um nejaká myšlienka a už ste sa jej nevedeli zbaviť? Presne tak to bolo s korkom. 

 

Cestujem rada, cestujem veľa a počas ciest mám vždy oči otvorené. Jednou z objavených krajín v mojom cestovateľskom denníku bolo Portugalsko. Rozprávková príroda, malebné zákutia, skvelá gastronómia. Portugalsko však dáva svetu ešte čosi, čo v takej špičkovej kvalite nenájdete nikde inde na svete.

 

 

korkii

 

 

ČO TO MÔŽE BYŤ?

Korok. Všimli ste si, že toto slovo znie rovnako, či ho čítate spredu alebo odzadu? Korok je fascinujúci materiál a jeho využitie v našom svete je veľmi rozmanité. V stavebníctve, rybárstve, lodiarstve a dokonca aj pri výrobe raketoplánov. Najčastejšie sa s ním však stretávame pri korkových podlahách či zátkach vínových fliaš. No ak ste navštívili Portugalsko, tak potom vás isto ohúrili aj korkové kabelky, kravaty či luxusné kombinácie korku s porcelánom. Alebo ste si posedeli na korkovej stoličke a vychutnávali kávičku na korkovom podnose.

 

 

 

3 DÔVODY, PREČO ÁNO

 

1. DÔVOD – PÔVOD KORKU

Korok získavame z kôry duba korkového, ktorý rastie na území Portugalska, pričom nedochádza k jeho poškodeniu. Patrí medzi obnoviteľné zdroje, takže nič neničíme, len sa snažíme využiť surovinu, ktorú nám naša planéta ponúka a stále ju dopĺňa. Korkovú kôru získavame v pravidelných časových intervaloch 9 – 12 rokov. S hrdosťou si dovolím tvrdiť, že spolu so svojím tímom vytvárame ručne spracované prírodné produkty. Všetky použité materiály sú ekologické a certifikované.

 

2. DÔVOD – ĽAHKOSŤ KORKU

Určite to poznáte, detská hra sa končí plačom, lebo dieťa sa udrie, sused sa sťažuje na hluk z padajúcich kociek, po tme stúpite v kuchyni na lego kocku... Joj, zabolela ma už len tá predstava! Pri korku sa nič podobné nestáva. Fascinuje ma ľahkosť a zároveň odolnosť tohto materiálu.

 

3. DÔVOD – ORIGINÁLNOSŤ KORKU

Chcem vyrábať originálne slovenské výrobky, prinášať inovatívne produkty a podieľať sa v spolupráci s ďalšími slovenskými značkami na projektoch, ktoré preniknú aj na zahraničný trh. Slovensko je malá krajina, ale žijú tu ľudia so šikovnými rukami a veľkým umom. Verím v silu spolupráce a jednoty.

Samozrejme, nepodnikám len na základe týchto troch dôvodov. Je ich oveľa viac, ale o tom porozprávam neskôr, v samostatnom blogu.

 

 

ZRODENIE ZNAČKY KORKII

Korkii vzniklo zo srdca, v čase, keď som sa stala matkou mojej Charlotte. Ona je mojím hnacím motorom aj testovacím človiečikom. U nej som pozorovala reakcie, prvé dojmy z hračiek. Sledovala som jej rúčky, ako a čo robia s danou časťou hračky. A potvrdilo sa mi, že dospelý človek myslí a dieťa chytí a spraví úplne inak. A to je presne to, čo sledujem na rôznych predajných akciách, v škôlkach či workshopoch. Reakcie detí, ich hracie postupy mi dodávajú inšpiráciu a nové nápady. Som vďačná všetkým deťom, že ukazujú tú najsprávnejšiu cestu pôsobenia Korkii vo svete hračiek.

 

 

Jana Troppová

 

 

KORKII SLOGAN

Sloganom značky Korkii sa stalo slovné spojenie WE THINK GREEN. Prostredníctvom ručne vyrobených korkových produktov prinášame prírodu k Vám, minimalizujeme odpady pri ich realizácii, ponúkame bezobalové hračky a snažíme sa vdýchnuť veciam nový život.

 

 

Jana Troppová

Zakladateľka značky Korkii – we think green


DAJTE O NÁS VEDIEŤ AJ OSTATNÝM

PRIHLÁSTE SA NA ODBER NOVINIEK A ZÍSKATE POUKÁŽKU NA 3% ZĽAVU