0 ks 0.00 €


12.50 € s DPH

Tento tovar máme skladom

ZNAČKA: KORKII

Tento produkt je vyrobený na Slovensku.

 

Číselná hra je didaktická pomôcka určená pre všetky deti vo veku od 3 do 8 rokov. Ako je to možné? Hra je navrhnutá práve tak, aby obsahovala niekoľko úrovní náročnosti.

 

Základnou úrovňou je spoznávanie číslic a hľadanie muchotrávkovej dvojice, ktorá bude obsahovať identický počet bodiek. (Dieťa si vyberie ľubovoľnú muchotrávku, prstom ukazuje na bodky a nahlas ich počíta. Ak má bodky spočítané, snaží sa priradiť tú správnu číslicu.)

 

Ak to dieťa už ovláda, môžeme mu doplniť aj matematické znamienka. Kombináciou číslic a muchotrávok si hravou formou dieťa precvičuje sčítanie a odčítanie. Táto forma účenia je vhodná pre predškolákov a prváčikov. (Dieťaťu môžeme zadať číselný príklad. Jedna + muchotrávka s jednou bodkou = ... Dieťa nahlas počíta a snaží sa prísť na správny výsledok. V našom prípade je výsledok 2. Dieťa má dve možnosti, za znamienko = môže priradiť kartičku s číslicou 2 alebo vyberie muchotrávku s 2 bodkami.)

 

Najnáročnejšou úrovňou hry je pexeso. V našom prípade pár tvorí číslica a muchotrávka s rovnakým počtom bodiek.  Takáto forma pexesa je pre dieťa oveľa náročnejšia, pretože nehľadá vizuálne rovnaký obrázok, ale dvojicu obsahujúcu číslo a muchotrávku s rovnakými počtom bodiek. (Pri tejto forme využitia didaktickej pomôcky navrhujeme pre deti vo veku 4-5 rokov využívať iba kartičky s číslicami 1-2-3-4-5 a muchotrávky s rovnakým počtom bodiek. Takto bude hrať dieťa pexeso s desiatimi kartičkami. Ak je to dieťaťu už ľahká forma hry pexesa, tak pridáme zvyšné kartičky.)

 

HRA PODPORUJE U MLADŠÍCH DETÍ ROZVOJ:

- matematických zručností, a to rozpoznávanie číslic, počítanie, porovnávanie, párovanie číslice a muchotrávky s rovnakým počtom bodiek,

- pozornosti a koncentrácie,

- jemnej motoriky.

 

HRA PODPORUJE U STARŠÍCH DETÍ ROZVOJ:

- matematických zručností, a to sčítanie a odčítanie, číslo-počet-muchotrávka,

- sociálnych zručností,

- pozornosti a koncentrácie.

 

Produkt Zábava s číslami je vyrobená z MDF dosky. Je to prírodný materiál, ktorý sa vyrába bez použitia lepidiel. Má veľmi jemnú homogénnu štruktúru.  


Otázka na predajcu

 

Loading

DAJTE O NÁS VEDIEŤ AJ OSTATNÝM

PRIHLÁSTE SA NA ODBER NOVINIEK A ZÍSKATE POUKÁŽKU NA 3% ZĽAVU