0 ks 0.00 €

6.00 €5.00 € s DPH

Ušetríte 1.00 € (-17%)

Tento tovar máme skladom

Edukačná pomôcka KONTINENTY je farebným znázornením jednotlivých kontinentov vo farbách Montessori. Farbami definujeme 7 kontinentov: Európu, Áziu, Afriku, Severnú Ameriku, Južnú Ameriku, Antarktídu a Austráliu. 

 

Farebné odlíšenie umožňuje dieťaťu lepšie si zapamätať umiestnenie a veľkosť kontinentu. Prvou aktivitou pre dieťatko je vyfarbenie si podložky s voskovkami, fixami alebo farbami. Následne ju môžete využiť ako podložku na stravovanie, prípadne na iné detské aktivity. My sme si doma z podložky spravili nástenku a postupne si na ňu pripíname špendlíky, aby sme videli, ktoré krajiny sme spoločne ako rodina navštívili. 

 

Je mäkká, nekĺže, vyrobená z prírodného korkového materiálu, maľovaná netoxickými farbami.

 

Podložka je vyrobená z korkového pláta o hrúbke 5MM, aby sme zabezpečili, čo najdlhšie využitie. Rozmer podložky je 36,5 x 29,5 cm. 

 

Podložka vhodná do domácnosti aj do výchovných zariadení.

 

Na záver. Ako by mala vyzerať tá správna pomôcka podľa Marie Montessori?

* jednoúčelová, pomôckou upozorňujeme iba na jednu vlastnosť

* pútavá, čisté tvary, jasné farby 

* vyrobená z atraktívneho prírodného materiálu, napr. z dreva, skla, hliny, kovu, horniny alebo textilu. Väčšina materiálov je vyrobených práve z dreva. Podľa Marie Montessori práve prírodný materiál pritiahne pozornosť dieťaťa a vyvolá trvalú reakciu naň. Dieťa je zaujaté roznorodosťou štruktúry materiálu, hmotnosťou, vôňou a cez rúčky dieťaťa sa dotýkame prírody.

* tichá, dieťatko nerušíme počas hry žiadnými zvukmi, pípaním, kvákaním. Dieťa sa prioritne sústredí na úlohu.

* skutočná, naturalistická podoba. Hranica medzi realitou a fikciou je pre malé deti rozmazaná, preto radšej volíme vypchatého sloníka, a nie nejaké tvorené stvorenie.

* deti zbožňujú aktivity každodenného života, pozorujú nás rodičov a chcú nás napodobňovať. Preto akékoľvek bežné pomôcky pre každodenné aktivity sú tou vhodou Montessori pomôckou. Malý zmetáčik, handrička na podlahu a pod.


 


Otázka na predajcu

 

Loading

DAJTE O NÁS VEDIEŤ AJ OSTATNÝM

PRIHLÁSTE SA NA ODBER NOVINIEK A ZÍSKATE POUKÁŽKU NA 3% ZĽAVU