0 ks 0.00 €

NEVÍDANÉ PEXESO

Čas čítania: 3 min.

 

Určite sa Vám stalo, že po období nadšenia a sústavného pexesovania, Vaše deti zahlásili, že pexeso je už nudné. Alebo po nejakom čase ste už nevedeli nájsť všetky tie papierové kartičky. Nie ste jediný!

 

Aj u nás to tak bolo, a preto som sa o to viac zamýšľala, aby som vymyslela niečo, čo možno nebude jednorazová záležitosť a bude to hra na niekoľko spôsobov. A tak vznikli muchotrávky. :) 

 

Ak máte menšie detičky, tak môžete začať najprv spočítavať bodky na klobúku muchotrávky. Každú muchotrávku sa snažte priradiť ku číslici a vytvoriť tak ideálny manželský pár. :) Ak už máte staršie detičky, kartičky si môžete otočiť a zahrať si pexeso. Keďže nehľadáme pár vizuálne rovnakých kartičiek, ale obsahovo rovnakých, rozvíjame tak zrakové vnímanie a pamäť. Zrakové vnímanie je súčasťou prípravy na nácvik čítania, písania a počítania.  Pohyby očí počas hry zľava doprava a zhora dole tvoria jeden zo základných predpokladov pre čítanie.

 

Hry pre deti v súčasnosti zažívajú renesanciu a sú fantastickým spôsobom, ako spolu v rodine tráviť voľný čas. V našom portfóliu nájdete taktiež hry pre predškolákov, ktoré sa tešia veľkej obľube práve v predškolských zariadeniach. Patrí medzi nich naše pexeso, či korková Lienka 10-bodková. 

 

hry na pamäť

 

Kartičky sú vyrobené z hrubšieho korkového materiálu, deťom sa nešmýkajú v ruke a nelámu sa. Veľkosť kartičky je 4,5 x 4,5 cm.

Krásne muchotrávkovanie priatelia!Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.


 
 


DAJTE O NÁS VEDIEŤ AJ OSTATNÝM

PRIHLÁSTE SA NA ODBER NOVINIEK A ZÍSKATE POUKÁŽKU NA 3% ZĽAVU