0 ks 0.00 €

KOROK V INTERIÉRI -

UDRŽATEĽNÉ, TRENDOVÉ A FUNKČNÉ RIEŠENIE 

 

 

Korok je 100% prírodný produkt získaný šetrným, ručným oddelením kôry duba korkového od kmeňa stromu. Stromy duba korkového rastú hlavne v Stredozemí, kde sa nachádza asi 75% celkovej plochy korkových lesov. Kôru je možné znovu zbierať po deviatich rokoch a takto sa strom môže dožiť až 250 rokov. 

 

Unikátne zloženie korkovej suroviny s viac než 40 miliónov buniek naplených vzduchom na kubický centimeter, robí z korku prirodzený zvukový a tepelný izolant. Každá bunka obsahuje plyn podobný vzduchu (min 50%), steny buniek sú tvorené celulózou, suberínom a voskom. Suberín spolu s voskom spôsobuje, že korok neprepúšťa ani tekutiny, ani plyny.

 

Chystáte sa zariaďovať alebo rekonštruovať váš dom, byt alebo kanceláriu? Neviete si vybrať zo širokej ponuky podlahových krytín? Váhate nad korkovou podlahou? Dáme vám niekoľko dôvodov prečo by ste sa mali rozhodnúť práve pre korok. Korkové podlahy boli obľúbené v domácnostiach aj na verejných miestach po celom svete už od 50. rokov 20. storočia. 

 

 

 

7 DÔVODOV PREČO SA ROZHODNÚŤ

PRE KORKOVÚ PODLAHU

 

1. Tichá a teplá


Korková podlaha je v porovnaní s akoukoľvek inou podlahovou krytinou oveľa tichšou a teplejšou podlahou. Zvuková a tepelná izolácia je dosiahnutá vďaka unikátnym vlastnostiam korku, ktorý zostáva teplý na dotyk a zároveň utlmuje krojčajový hluk.


2. Pružná


Vďaka jedinečnému zloženiu buniek tvoriacich korok je korková podlaha ideálne pružná. Pri stlačení korku, stlačíte aj plyn obsiahnutý v korkových bunkách. Po uvoľnení napätia sa bunky vrátia do pôvodného stavu bez toho, aby sa zdeformovali alebo zmenili tvar. Práve preto sú korkové podlahy obľúbené nielen v domácnostiach, ale aj na pracoviskách. V prípade, že budete jeden deň chodiť po keramickej dlažbe a druhý po korkovej podlahe, pocítite značný rozdiel. Každým krokom po korkovej podlahe šetríte svoje kosti a kĺby. Korková podlaha čiastočne odpruží nárazy, ktoré by inak nepriaznivo ovplyvňovali kĺby a kostru.


3. Izoluje


Korok je vynikajúcim prírodným izolantom. Pri korkových podlahách oceníte predovšetkým izoláciu tepla a vibrácií. Korkové podlahy zabraňujú úniku tepla a tým šetria vašu peňaženku. Spoľahlivo tlmia i zvuk. Korkové dosky sa bežne používajú na odhlučnenie stien a stropov rôznych sál, skúšobní a pod.

 

4. Prírodná a antialergická

 

Korok je materiál, ktorý sa využíva vo svojej pôvodnej prírodnej podobe a bez prídavkov chémie. Je antialergický, odolný proti plesniam a škodcom. Zároveň je korková podlaha antistatická, čo znamená, že pri trení korku alebo jeho prítomnosti pri elektrospotrebičoch nevzniká žiadna statická elektrina. Podlaha nepriťahuje a vďaka svojej štruktúre ani nepohlcuje prach. Nie ja náročná na údržbu, stačí ju pretrieť vlhkou handrou alebo povysávať. Korková podlaha je preto vhodná ako podlahová krytina do celého bytu, pričom vytvára zdravé prostredie vhodné pre alergikov.


5. Odolná


Korkové podlahy sú ošetrené povrchovými úpravami rôznych typov. Kvalitné laky zaručujú vysokú odolnosť našich podláh.6. Vhodná pre podlahové vykurovanie


Na základe nezávislých meraní bolo dokázané, že korkové podlahoviny sú vhodné pre podlahové vykurovanie a veľmi dobre vyhovujú všetkým predpísaným normám, nedochádza k energetickým stratám. Oproti iným podlahovinám má korok väčšiu tepelnú zotrvačnosť, preto trvá počiatočné prehriatie o niečo dlhšie, ale potom si podlaha teplo dlhšie udržuje.

 

 

7. Široká ponuka dekórov, odtieňov a povrchových úprav

 

Korkové podlahy nemajú iba farebnosť prírodného korku, ale v ponuke je široká škála dekorov vrátane farebných a tónovaných podláh. Variabilita je tiež pri povrchových úpravách. Zákazníci si môžu vybrať, či chcú plávajúcu korkovú podlahu alebo uprednostnia tradičnú lepenú krokovú dlažbu.

 

 

 

 

 

KORKOVÉ OBKLADY NA STENU

 

Pevné dosky sú vyrobené zo surovej korkovej kôry korkového dubu, ktorá je nalepená na rovný podklad z aglomerovaného korku. Sú 100% prírodným a ekologickým produktom. Vrchná doska je vyrobená z nepoškodenej, pevnej kôry, nalepená na rovný podklad z aglomerovaného korku. Výrobok je originálny dizajnom, navyše ovplyvňuje zlepšenie akustiky a zvyšuje tepelnú izoláciu. Montuje sa priamo na stenu pomocou lepidla, alebo silnej obojstrannej montážnej pásky.


DAJTE O NÁS VEDIEŤ AJ OSTATNÝM

PRIHLÁSTE SA NA ODBER NOVINIEK A ZÍSKATE POUKÁŽKU NA 3% ZĽAVU